Uwaga klienci! Weekendowe utrudnienia w dwóch dużych bankach

Jak co weekend kilka placówek bankowych zapowiedziało prace serwisowe oraz przerwy techniczne. W związku z tym, klienci powinni się przygotować na utrudnienia w dostępie do niektórych usług

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W najbliższy weekend, w nocy z 28 na 29 października będzie miała miejsce zmiana czasu z letniego na zimowy. Jak podaje mBank w swoim komunikacie, w związku z taką sytuacją konieczne będzie wyłączenie banku. W tym czasie wprowadzane będą zmiany, co również oznacza utrudnienia dla klientów.

Między godziną 2:10, a 5:30 w nocy nie będzie możliwości płacenia kartą, wypłacenia gotówki z bankomatu oraz skorzystania z wpłatomatu. Natomiast na zakupy online nie będzie można zapłacić w godzinach 2:10-8:00. Również ograniczony będzie dostęp do serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej. W godzinach 2:10-8:00 nie będzie możliwości zalogowania się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. Nie będzie można także złożyć żadnego wniosku. Dodatkowo nie będzie możliwości zrealizowania żadnej operacji za pomocą mLinii. Bank apeluje z prośbą, aby wszystkie ważne przelewy zlecić wcześniej. „Sprawdź, jak wiele zrobisz, nie wychodząc z domu” – dodano.

Weekendowe prace serwisowe zaplanował także ING Bank Śląski. Potrwają one od godziny 23:00 w sobotę do godziny 5:30 w niedzielę. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia związane między innymi z systemem Moje ING, bankomatami i wpłatomatami oraz płatnościami internetowymi. Nie działać może również aplikacja Moje ING mobile, system bankowości internetowej ING Business i jego wersja mobilna.

Utrudniona może być możliwość z płatnościami BLIK, przelewami ekspresowymi, płatnościami internetowymi za pomocą Płać z ING, płatnościami kartami w internecie z 3DSecure, usługa Autostrady Autopay w Moim ING, specjalny interfejs PSD2 oraz zakup produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl. W komunikacie zaapelowano, aby w miarę możliwości wypłacić gotówkę oraz zrobić wszystkie niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]