Profil zaufany może stracić ważność już za kilka dni! Jak ją przedłużyć?

Wraz z dniem 31 października, ważność niektórych profili zaufanych mogą wygasnąć. Dotyczy to tych, których ważność została automatycznie przedłużona w trakcie pandemii. Można ją jednak łatwo przedłużyć, a cały proces można załatwić online

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Według ogłoszenia Ministerstwa Cyfryzacji, niektóre profile zaufane stracą ważność w najbliższy wtorek, 31 października. Chodzi tutaj o profile, których ważność została automatycznie przedłużona w trakcie trwania pandemii. Użytkownicy, którzy w dalszym ciągu chcą z nich korzystać, muszą przedłużyć ich ważność, na co mają czas właśnie do 31 października. Udogodnieniem jest fakt, że proces ten trwa kilka chwil, a ważność profilu wydłużana jest o następne 3 lata.

W tym celu należy zalogować się w serwisie profilu zaufanego, gdzie można zmienić dane kontaktowe, znaleźć szczegóły oraz uzyskać przedłużenie ważności. Następnie należy skierować się do zakładki Mój profil zaufany i wyświetlić Szczegóły profilu. Po kliknięciu w okienko Przedłuż ważność lub zmień dane, na ekranie pojawi się nowe okno, w którym użytkownik zostanie pouczony, że ważność Profilu Zaufanego można przedłużyć zarówno całkowicie online, jak i potwierdzić wniosek osobiście w punkcie (pierwsza metoda jest oczywiście szybsza).

Następnie należy kliknąć przycisk Dalej, a wtedy zostaniemy poproszeni o potwierdzenie swoich danych kontaktowych – e-maila oraz numeru telefonu. Kliknięcie przycisku Potwierdź dane poskutkuje przesłaniem do właściciela Profilu Zaufanego jednorazowego kodu, który trzeba przepisać do formularza. Po zatwierdzeniu danych, ważność Profilu Zaufanego zostanie automatycznie przedłużona o kolejne trzy lata. 

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]