Weekendowe przerwy techniczne w trzech bankach. Klientów czekają utrudnienia

Na najbliższy weekend trzy banki w Polsce zapowiedziały prace serwisowe. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

  • PKO BP zapowiedział w komunikacie zbliżającą się przerwę, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 5 listopada. Od północy do 3:00 nie będzie możliwości skorzystania z aplikacji IKO, iPKO biznes mobile oraz płatności zbliżeniowych kartami oraz Blikiem (nie dotyczy to Apple Play). Z kolei w godzinach 3:00-7:00 niedostępna będzie zakładka „Karty” w serwisie iPKO oraz w aplikacji IKO.

Ponadto, w poniedziałek 6 listopada, między godziną 00:45-01:45 klienci mogą napotkać utrudnieniaw płatnościach kartami i przy wypłatach z bankomatów. Nie będzie można również skorzystać z bankomatów PKO (zarówno jeżeli chodzi o wpłaty jak i wypłaty) oraz płatności zbliżeniowych telefonem. Niedostępna będzie również opcja nadawanie PINu, blokady oraz aktywacji karty w serwisie internetowym iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Wszystkie pozostałe funkcje będą działały normalnie. Bank apleuje do klientów o wcześniejsze zaplanowanie operacji w miarę możliwości.

  • PKO SA w swoim komunikacie poinformował o pracach serwisowych, które odbędą się w niedzielę, 5 listopada, w godzinach 0.15-6.15. W tym czasie klienci nie będą mogli zalogować się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay i PeoPay KIDS, platformy eTrader Pekao oraz serwisu telefonicznego. Z kolei karty i bankomaty będą działać prawidłowo.

„Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej. Przepraszamy za utrudnienia!” – dodano.

  • Santander Bank Polska zaplanował przerwę techniczną na noc z piątku na sobotę (3-4 listopada). Jak podano w komunikacie, w godzinach 23:00-7:30 nie będą działały: bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe (Express Elixir, Bluecash), płatności w sklepach internetowych, BLIK oraz kantor Santander. Z kolei między godziną 0:30, a 6:00 nie będzie można skorzystać z bankomatów oraz wpłatomatów.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]