Sklepy zamknięte nie tylko w niedzielę. Gdzie w ten weekend zrobimy zakupy?

Na ten weekend powinniśmy szczególnie się przygotować pod względem planowania zakupów. Z uwagi na Święto Niepodległości, które w tym roku wypada w sobotę, tego dnia, jak i również w niedzielę niehandlową, nie zrobimy zakupów w większości sklepów

Fot. Shutterstock

Większość tegorocznych niedziel handlowych mamy już za sobą. Do końca roku 2023 będziemy mogli zrobić zakupy w niedziele tylko 17 oraz 24 grudnia. Oznacza to, że najbliższa niedziela, która przypada 12 listopada jest niehandlowa. Ponadto sklepy będą zamknięte nie tylko tego dnia, bowiem w sobotę, 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i nauki.

Tym samym w najbliższą sobotę otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Zakaz ten jednak nie obowiązuje m.in. w placówkach pocztowych, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Warto zatem pamiętać o tym i wcześniej zaplanować zakupy. Po raz ostatni przed dwudniową przerwą będziemy mogli udać się do sklepów sklepy w piątkowe popołudnie, jednak powinniśmy liczyć się z dużym tłumem oraz kolejkami do kas. Ponadto należy zaznaczyć, że niektóre urzędy będą zamknięte także w piątek 10 listopada.

W sobotę natomiast czynnych będzie większość sklepów Żabka. Będą jednak otwarte w innych godzinach niż standardowo. Decyzja o  godzinach otwarcia zależy franczyzobiorcy. 11 listopada Żabki będą otwarte np. w nietypowych godzinach: 11:00-19:00 lub dłużej.  Przez całą dobę z kolei możemy zrobić zakupy w bezobsługowych punktach Żabka Nano.

Źródło: rmf24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]