Użytkownicy Netflixa powinni uważać na takie maile! Można paść ofiarą oszustwa

CERT Polska informuje o trwającej kampanii cyberprzestępców wymierzonych w subskrybentów Netflixa. Rozsyłają oni maile informujące o rzekomym problemie z informacjami rozliczeniowymi

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Użytkowcy Netflixa powinni być teraz ostrożni, bowiem oszuści właśnie wśród nich poszukują potencjalnych ofiar. Wysyłają maile, w których informują o braku płatności za pakiet, co jest oczywiście próbą wyłudzenia pieniędzy. Taką widomość „od Netflixa” najlepiej zignorować i od razu usunąć.

Jednak jeśli odbiorca w porą nie zorientuje się, zostanie przekierowany na spreparowaną stronę, do złudzenia przypominającą serwis VOD, a oszuści będą starali się wyłudzić dane logowania, a później karty płatniczej, pod pretekstem, że wcześniej podane były nieprawidłowe. W ten sposób oszuści mogą bez większego problemu wyczyścić nasze konto z oszczędności. Należy zatem nie klikać w linki w tego typu wiadomościach. Najlepiej na własną rękę sprawdzić szczegóły płatności w ustawieniach konta na oficjalnej stronie Netflixa. Z założenia należy bowiem uznawać, że wiadomości SMS czy e-mail o treści sugerującej problemy z płatnościami są próbami oszustwa.

Pod takim kątem należy sprawdzać wszystkie tego typu komunikaty wzywające do zapłaty lub zmiany danych logowania. Warto pamiętać, że oszuści często sugerują szybkie podjęcie działań, na przykład w celu ochrony środków na koncie. Presja czasu jest bowiem typową manipulacją stosowaną przez oszustów.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]