Weekendowe przerwy techniczne w pięciu bankach. Klienci muszą liczyć się z utrudnieniami!

Jak co tydzień, kilka instytucji bankowych zapowiedziało prace serwisowe. Z tego względu mogą wystąpić tymczasowe utrudnienia w dostępie do niektórych funkcji

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Na najbliższy weekend przerwy techniczne zapowiedziało pięć dużych banków w Polsce:

  • Bank Pekao – prace serwisowe będą miały miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (12-13 listopada). Od godziny 1:00 w nocy klienci nie będą mieli możliwości wypłacania środków z bankomatu, korzystania z terminali płatniczych i kart debetowych banku, dokonywania przelewów z kart kredytowych. Wszystkie usługi zostaną na nowo udostępnione o godzinie 3.00. Od 1:00 do 5:00 nie działać będzie również Blik.
  • Bank Pocztowy – w komunikacie podano, że w sobotę, 11 listopada nie będzie można skontaktować się z bankiem na infolinii. Klientów zachęca się w tym czasie do skorzystania z innych kanałów obsługi takich jak bankowość internetowa czy mobilna.
  • Credit Agricole – w nocy z soboty na niedzielę (11-12 listopada) od godziny 23.00 do 9.00 rano klienci nie będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej, bankowości elektronicznej CA24 eBank oraz usług Blik i Przelew Online. Infolinia będzie działała wyłącznie pod kątem możliwości zastrzegania kart. Ponadto powiadomienia SMS o dokonanych płatnościach kartą dotrą dopiero po zakończonych pracach.
  • ING Bank Śląski – zapowiedział dwie przerwy w związku z pracami serwisowymi. Pierwsza z nich będzie miała miejsce w sobotę od godziny 8:00 do 14:00. Wtedy to niedostępny będzie moduł Makler w bankowości internetowej. Druga natomiast zaplanowana jest na noc z soboty na niedzielę, w godzinach 23:30-6:00. Wtedy to wystąpią utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności kartami w Internecie z 3D Secure, automatycznego poboru opłat za przejazd autostradami, specjalnego interfejsu PSD2 czy transakcji we wrzutniach, które mogą być realizowane offline. Nie będzie również można dokonać zakupów produktów bankowych na stronie banku czy w systemie transakcyjnym. Możliwe są także utrudnienia w zakresie realizacji płatności kartowych, aktywacji kart, zmian limitów czy w momencie nadawania kodu PIN do karty.
  • VeloBank – przerwa techniczna nastąpi już w nocy z piątku na sobotę (10-11 listopada). Od 23:50 do 11:00 nie będzie działać bankowość elektroniczna oraz Blik, a płatności online kartą mogą być utrudnione.

Źródło: bankier.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]