Prawdziwie zimowa aura w kilku województwach. IMGW wydało alerty

Na najbliższą noc oraz niedzielny poranek przewiduje się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne w niektórych częściach kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty przed gęstą mgłą, oblodzeniem oraz opadami śniegu

Fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed gęstą mgłą dla województw: zachodniopomorskiego (powiaty: sławieński, koszaliński, Koszalin, szczecinecki), pomorskiego (poza powiatami: puckim, gdańskim, Gdańsk, Sopot, Gdynia, tczewski, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński), kujawsko-pomorskiego (poza powiatami: wąbrzeski, golubsko-dobrzyński, brodnicki, rypiński, lipnowski, włocławski, Włocławek, aleksandrowski, radziejowski), oraz wielkopolskiego (powiaty: złotowski, pilski, chodzieski, wągrowiecki). Alerty będą w mocy od godziny 22:00 w dniu dzisiejszym do 8:00 w niedzielę. Widzialność może być ograniczona do 100 metrów.

W części Polski zapowiadane jest oblodzenie. IMGW alarmuje, że ślisko może być w województwach: małopolskim (powiaty: nowotarski i tatrzański) oraz śląskim (powiat żywiecki). Prognozowane jest lokalnie zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. W związku z tym szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy. Ostrzeżenia będą w mocy w godzinach 2:00-8:00 w niedzielę.

Ponadto, w południowych regionach (na obszarach położonych powyżej 800 metrów) prognozowane są opady śniegu. Mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 centymetrów. IMGW wydało ostrzeżenia dla województw: dolnośląskiego (powiaty: karkonoski, Jelenia Góra oraz kłodzki) i małopolskiego (powiat tatrzański). Na Dolnym Śląsku ostrzeżenia będą obowiązywać od godziny 19:00 do 3:00 w nocy, natomiast w rejonie Małopolski wejdą w życie 2:00 w niedzielę i stracą ważność o 8:00.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]