17-latek znęcał się nad 12-latkiem. Bił go i upokarzał

W mediach społecznościowych 10 listopada br. pojawiło się szokujące nagranie, na którym widać, jak 17-letni chłopiec bije i upokarza 12-latka. Zdarzenie to miało miejsce w podkrakowskich Michałowicach i szybko zwróciło uwagę lokalnych władz.

Fot. Krakow w Pigułce

Informacja o incydencie dotarła do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy natychmiast podjęli działania. W ciągu zaledwie dwóch godzin od opublikowania nagrania, funkcjonariusze ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę, 17-latka z gminy Michałowice.

Policjanci dotarli również do pokrzywdzonego 12-latka i nawiązali kontakt z jego rodzicami. Jeden z rodziców złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez 17-latka. Dzięki szybkiej reakcji policji, rodzina pokrzywdzonego otrzymała niezbędną pomoc i wsparcie.

Z ustaleń policji wynika, że do znęcania doszło 19 października br. Szczegółowe okoliczności zdarzenia są obecnie przedmiotem dochodzenia. Policja prowadzi dalsze czynności w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

17-letni sprawca, który został zatrzymany, może teraz stanąć przed sądem. Biorąc pod uwagę jego wiek, sprawa będzie prawdopodobnie rozpatrywana przez sąd dla nieletnich. Znęcanie się nad młodszym i słabszym jest poważnym przestępstwem, a sprawca musi liczyć się z odpowiedzialnością prawną za swoje czyny.

To zdarzenie jest przypomnieniem o powadze przemocy i znęcania się, a także o roli, jaką media społecznościowe mogą odegrać w ujawnianiu takich przypadków. Policja apeluje do społeczeństwa o zgłaszanie wszelkich przypadków przemocy i znęcania się, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę ofiarom.

Szybka reakcja policji i zatrzymanie sprawcy to ważny krok w kierunku zapewnienia sprawiedliwości i wsparcia dla młodej ofiary. Przypadek ten podkreśla również znaczenie czujności społeczności lokalnych i gotowości do działania w obliczu przemocy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]