Synoptycy ostrzegają kierowców! Wielkimi krokami zbliża się dla nich „trudniejszy czas”

Polscy kierowcy muszą przygotować się na zmiany pogodowe, które już niedługo mają wystąpić w kraju. W wielu regionach przewidywane są duże opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz przymrozki

Fot. Pixabay

Według prognoz synoptyków z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, Polacy mogą spodziewać się opadów śniegu, który wystąpi już nie tylko w terenach górskich. Pierwsze opady śniegu pojawią się na nizinach już w czwartek. Przewiduje się o na północnym wschodzie kraju, w rejonie Suwalszczyzny. Prognozowane są także opady deszczu ze śniegiem w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Na tym jednak nie koniec bo w regionie Suwalszczyzny śnieg jest prognozowany również w piątek, natomiast prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują na opady śniegu w znacznej części kraju. W sobotę mają się one pojawić w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim, natomiast deszcz ze śniegiem przewidywany jest na terenie województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego i śląskiego. W pozostałych częściach Polski ma być deszczowo.

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem mogą spowodować utrudnienia w ruchu. Ponadto szczególnie ostrożni powinni być kierowcy, gdyż w wielu regionach w godzinach nocnych może na drogach być bardzo ślisko. IMGW ostrzega o zachowanie uważności na odcinkach szos biegnących przez lasy, pola, na mostach i wiaduktach, w tunelach, zagłębieniach terenu lub w pobliżu zbiorników wodnych.

Instytut dodaje, że w czwartek w centrum oraz na północnym wschodzie kraju nocą termometry pokażą ujemne temperatury. Jednak przymrozki będą towarzyszyć mieszkańcom nie tylko tych regionów. W sobotę na północnych i południowych krańcach Polski może być nawet sześć stopni mrozu, a w centrum i na zachodzie kraju termometry pokażą do -3 stopni. Mimo to, za dnia temperatury mają być przeważnie dodatnie.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]