Z tymi zasadami warto się zapoznać! Pomogą nam rozpoznawać te metody oszustwa

Cyberprzestępcy wykorzystują każdą okazję do wyłudzenia pieniędzy, również dotyczy to konfliktu pomiędzy Palestyną a Izraelem. W sieci natknąć się można na wiele tego typu prób oszustw, dlatego należy stosować się do kilku ważnych reguł

Fot. Pixabay

Przestępcy chętnie wykorzystują silne emocje, które towarzyszą ludziom w obliczu trudnych sytuacji. Nie inaczej jest w przypadku obecnego konfliktu na Bliskim Wschodzie. Oszuści nakłaniają osoby chcące pomóc do impulsywnych działań, którymi najczęściej jest przekazywanie środków finansowych.

Jak informuje portal dobreprogramy.pl, od momentu wybuchu konfliktu pomiędzy Palestyną a Izraelem obserwowana jest wzmożona ilość działalność fałszywych zbiórek. W celu uniknięcia tego typu oszustw należy zachować czujność oraz podjąć odpowiednie środki ostrożności. Oto sześć niezwykle istotnych zasad:

  1. Należy wspierać jedynie znane i zaufane organizacje, które są doświadczone i przejrzyste w swoich działaniach oraz w rozliczaniu środków.
  2. Nie należy wpłacać pieniędzy na mało znane lub nowe firmy lub organizacje charytatywne, zwłaszcza jeśli nie mają historii pomocy w konkretnym obszarze.
  3. Należy również zachować uważność przy wspieraniu osób fizycznych (wyjątkiem są zaufani znajomi i bliscy),
  4. Nie należy przekazywać środków ani rzeczy wartościowych domokrążcom. Ponadto, pod żadnym pretekstem, nie należy wpuszczać obcych osób do domu/ mieszkania.
  5. Warto zachować czujność podczas rozmów telefonicznych (pamiętając o metodach podszywania się pod policjanta, pracownika banku lub innej instytucji).
  6. Należy nie wypłacać środków z banku pod presją czasu (szczególnie w odpowiedzi na informacje o zajęciu konta lub awarii systemów bankowych).
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]