IMGW wydaje kolejne alerty! Na drogach w kilku regionach będzie bardzo niebezpiecznie

W dużej części kraju intensywne opady śniegu będą nam towarzyszyć dzisiaj, w nocy oraz w sobotę. Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w kilku regionach na drogach będzie niebezpiecznie ślisko

Fot. Pixabay

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w województwach: dolnośląskim (powiaty karkonoski i Jelenia Góra), śląskim (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki) małopolskim (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, gorlicki), podkarpackim (powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, leski, bieszczadzki), lubelskim, mazowieckim, łódzkim (powiaty: kutnowski, łowicki, skierniewicki, rawski), podlaskim (powiaty: wysokomazowiecki, siemiatycki, hajnowski) oraz warmińsko-mazurskim (powiaty: elbląski, Elbląg, ostródzki, iławski, nowomiejski, działdowski, nidzicki, olsztyński, Olsztyn, szczycieński).

Na Dolnym Śląsku alerty będą obowiązywać od godziny 23:00 w piątek do 9:00 w sobotę. Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie ostrzeżenia będą w mocy dziś od godziny 17:00 w piątek do 17:00 dnia następnego. Natomiast w pozostałych regionach alerty obowiązują od godziny 15:00 do 16:00 w sobotę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało alerty pierwszego stopnia również przed oblodzeniem. Ślisko będzie na drogach województw: śląskiego (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki), małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, gorlicki), podkarpackiego (powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, leski, bieszczadzki), kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego (powiaty pilski i złotowski) oraz zachodniopomorskiego (powiaty: sławieński, koszaliński, Koszalin, białogardzki, szczecinecki, drawski, wałecki).

Prognozowane jest tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Na Śląsku i w Małopolsce alerty będą obowiązywać w godzinach 14:00-21:00 w dniu dzisiejszym, na Podkarpaciu będą w mocy dziś od godziny 17:00 do 23:00, a w pozostałych regionach będą obowiązywać od godziny 23:00 w piątek do 9:00 w sobotę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]