Śnieg w wielu regionach Polski! Alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia

W piątek oraz sobotę na dużym obszarze kraju pojawią się intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółte i pomarańczowe alerty dla ośmiu województw

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Instytut wydał alert drugiego stopnia dla powiatu tatrzańskiego (województwo małopolskie). W tym regionie prognozuje się opady o natężeniu umiarkowanym. Pokrywa śnieżna może osiągnąć nawet 20-25 centymetrów. Ostrzeżenie będzie w mocy do północy w sobotę.

Z kolei alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydane zostały dla województw: śląskiego (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki), małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, limanowski, nowosądecki, gorlicki), podkarpackiego (powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, leski, bieszczadzki), lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego (powiaty: kutnowski, łowicki, skierniewicki, rawski), podlaskiego (powiaty: wysokomazowiecki, siemiatycki, hajnowski) oraz warmińsko-mazurskiego (powiaty: elbląski, Elbląg, ostródzki, iławski, nowomiejski, działdowski, nidzicki, olsztyński, Olsztyn, szczycieński).

Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu będą obowiązywać od godziny 17:00 w piątek do 17:00 w sobotę. Natomiast w pozostałych regionach ostrzeżenia wejdą w mocy o godzinie 15:00 w piątek, a stracą ważność o 16:00 w sobotę.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]