Uwaga klienci banków! Weekendowe przerwy techniczne w aż siedmiu instytucjach

Jak co tydzień, banki zapowiadają weekendowe przerwy związane z pracami serwisowymi. W tym czasie klienci mogą spodziewać się z utrudnieniami w dostępie do niektórych usług

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W najbliższy weekend prace serwisowe prowadzone będą w siedmiu bankach:

  • Bank Pekao SA – prace modernizacyjne będą miały miejsce w nocy z piątku na sobotę (17/18 listopada) od godz. 23:00 do godz.6:00. Wtedy to klienci nie będą mogli zalogować się do serwisu Pekao24, skorzystać z z aplikacji PeoPay i platformy eTrader Pekao oraz nie będą mieli dostępu do aplikacji PeoPay KIDS. Ponadto, w niedzielę w godzinach 20:00-22:00 nastąpi przerwa w dostarczaniu powiadomień o autoryzacji, wpływie na konto, zrealizowanych zleceniach stałych, poleceniach zapłaty i zrealizowanych operacjach Blik (płatność i wypłata gotówki).
  • Santander Bank Polska – prace techniczne rozpoczną się już dziś o godzinie 23:00, a zakończyć się mają o 3:00 w sobotnią noc. Wtedy to nie działać będzie bankowość internetowa, aplikacja mobilna, Kantor Santander oraz Blik. Klienci nie będą mogli również dokonać przelewów natychmiastowych (Express Elixir, Bluecash) oraz płatności w sklepach internetowych (Przelew24). Normalnie działać będą natomiast karty, bankomaty oraz wpłatomaty.
  • BOŚ Bank – prace serwisowe będą przeprowadzane od godziny 22:00 w sobotę do godziny 18:00 w niedzielę. Podczas nich niedostępne będą system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ. Karty płatnicze w tym czasie będą działały w trybie offline, a infolinia będzie dostępna w niepełnym zakresie.
  • VeloBank – w nocy z piątku na sobotę, od godziny 23:30 do 7:35 klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej, mobilnej, Blika oraz opcia płatności kartą online. Będzie można natomiast wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów za pomocą kart. Nie będzie także problemów z płatnościami kartą płatniczą w sklepach stacjonarnych.
  • mBank – prace techniczne będą miały miejsce w nocy z sobotę na niedzielę. Klienci nie będą mogli:

– od godz. 00:00 do godz. 2:00 zrealizować przelewu na telefon Blik oraz przelewu ekspresowego (usługi będą niedostępne w serwisie transakcyjnym i na urządzeniach mobilnych),

– od godz. 2:10 do godz. 7:15 zapłacić kartą i wypłacić gotówki z bankomatu,

– od godz. 2:10 do godz. 9:00 zapłacić kartą za zakupy w internecie,

– od godz. 2:10 do godz. 9:00 zalogować się na konto w internecie i w aplikacji mobilnej (w tym czasie nie będzie można złożyć żadnego wniosku)

Podczas przerwy bank nie będzie miał wglądu w dane klientów co uniemożliwi zrealizowanie żadnej operacji w ramach mLinii. Z kolei do eMaklera i aplikacji maklerskich nie będzie można zalogować się w sobotę w godzinach 6:55-14:00. Także klienci mBanku z obszaru MSP i Korporacje muszą przygotować się na przerwy.

– od godz. 00:00 do godz. 2:00 nie skorzystają z serwisu transakcyjnego mBank CompanyNet

– od godz. 2:10 do godz. 7:15 nie będą mogli posługiwać się kartami, a za zakupy w internecie nie zapłacą od godz. 2:10 do godz. 9:00

  • Nest Bank – z powodu niedzielnych prac serwisowych w godzinach 0:30-2:30 klienci nie będą mogli skorzystać z Blika i Visa Mobile, zatwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zlecić ani otrzymać przelewu natychmiastowego, zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej oraz złożyć wniosku o wydanie kart m.in. 300+ i 500+. Utrudniony będzie także dostęp do sklepu internetowego i połączenie z linkiem do płatności. Klienci będą mogli płacić kartą płatniczą w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów.
  • ING Bank Śląski – prace modernizacyjne będą miały miejsce: w niedzielę w godzinach 20:00-21:30 (utrudnienia w realizacji transakcji wpłat, w tym Blik oraz w bankomatach sieci Planet Cash/ING) oraz w poniedziałek od północy do godziny 3:00 (utrudnienia w obsłudze transakcji w bankomatach sieci Planet Cash/ING). Ponadto transakcje we wrzutniach będą realizowane w trybie off-line. Natomiast w  sobotę w godzinach 8:00-18:00 nie będzie można skorzystać z modułu Makler w systemie bankowości internetowej.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]