Policja ostrzega właścicieli iPhone’ów! Chodzi o nową funkcję

Dla osób posiadających iPhony z systemem iOS 17 przygotowana została specjalna funkcja, która ułatwia udostępnianie kontaktów. Jednak stanowi to pewne zagrożenie, przed którym ostrzega policja 

Fot. Shutterstock

Funkcja NameDrop jest dostępna w smartphonach Apple z systemem iOS 17. Umożliwia ona wymianę informacji dotyczących kontaktów między dwoma użytkownikami sprzętu Apple. Aby z niej skorzystać, trzeba ustawić dwa urządzenia obok siebie, a nastepnie wybrać kontakty, które chcemy udostępnić. Przypomina to nieco działanie podczerwieni w starych modelach telefonów. To jednak generuje pewne ryzyko, a policja z Ohio ostrzega przed nią rodziców dzieci posiadających smartfony Apple.

Serwis Phone Arena informuje, że policja z Middleton w Ohio zaleca rodzicom, by wyłączyli tę funkcję w urządzeniach swoich dzieci. Powodem jest zbyt łatwa możliwość udostępniania danych wrażliwych, takich jak numer telefonu, adres e-mail czy imię i nazwisko. Wydaje się, że proces jest bezpieczny, jednak możliwe, że doszło już do sytuacji wykradnięcia danych, lub próby.

W celu wyłączenia wyżej wspomnianej funkcji należy otworzyć ustawienia urządzenia. Tam w sekcji ogólne przejść do zakładki AirDrop i w menu umożliwiającym łączenie urządzeń wyłączyć NameDrop. Oczywiście nie tyczy się to tylko Stanów Zjednoczonych, zatem warto monitorować działania naszych dzieci (oraz osób, które nie są zaznajomione z zasadami cyber bezpieczeństwa).

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]