Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Jest moc, ale tanio nie jest

Jarmark w Krakowie ma ponad 30-letnią tradycję. W tym roku oficjalne otwarcie nastąpiło 25 listopada. Jak co roku, jest magia, jednak nawet jarmark dotknęła inflacja.

Fot. Kraków w Pigułce

Na jarmarku świątecznym w Krakowie, kupcy z całej Polski oraz z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier prezentują swoje produkty w 97 kioskach handlowych i gastronomicznych.

W ofercie znajduje się szeroka gama świątecznych upominków i dekoracji, w tym ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki, świece z wosku, haftowane narzuty, obrusy i serwety, a także szopki, wyroby ceramiczne, drewniane, wełniane, filcowe, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki z Krakowa, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki i wałki, wyroby skórzane oraz regionalne kożuchy.

Dodatkowo, widok stoisk wzbogaca drewniana szopka autorstwa Józefa Lasika, rzeźbiarza i twórcy ludowego ze Stryszawy. Na jarmarku ustawiona jest także kuźnia, gdzie odbywają się pokazy kowalstwa i można nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]