Śnieżyca sparaliżowała lotnisko w Balicach. Ponad 10 odśnieżarek nie daje rady

Obfite opady śniegu, z których cieszą się mieszkańcy Krakowa i okolic, przysporzyły sporych problemów lotnisku w pobliskich Balicach. Padający bez ustanku śnieg od rana utrudnia pracę załogom odśnieżającym pasy startowe. Ponad 10 specjalistycznych pojazdów nie daje rady uporać się z żywiołem.

Jak przekazał w mediach społecznościowych port lotniczy Kraków Airport, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami rozkładów lotów i wcześniejszym przybyciem na lotnisko. Sytuacja jednak z godziny na godzinę robiła się coraz trudniejsza. Ostatecznie po godzinie 18 podjęto decyzję o całkowitym wstrzymaniu ruchu lotniczego z Balic. Kilka linii lotniczych, w tym m.in. z Amsterdamu i Frankfurtu, zawczasu odwołało część rejsów. Inne musiały zawrócić samoloty znajdujące się już w powietrzu.

Jak powiedziała rzeczniczka portu Natalia Vince w rozmowie z WP, na razie padający intensywnie śnieg całkowicie uniemożliwia skuteczną pracę lotniska. Kontrolerzy czekają aż aura się poprawi. Kilka linii odwołało loty.

Tymczasem synoptycy zapowiadają, że opady śniegu mogą utrzymywać się w Krakowie i okolicach do późnej nocy. Oznacza to paraliż komunikacyjny nie tylko w powietrzu, ale i na drogach w całym regionie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]