Weekendowe przerwy techniczne w siedmiu bankach. Klientów czekają utrudnienia

Jak co weekend kilka instytucji bankowych zapowiedziało prace serwisowe oraz przerwy techniczne. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W najbliższy weekend prace serwisowe będą przeprowadzane w siedmiu bankach, a przerwę zapowiedziała również Krajowa Izba Rozliczeń.

  • Alior Bank: zapowiedział, że w nocy z soboty na niedzielę (9/10 grudnia 2023 r.) w godz. 22.00 – 8.00, z uwagi na prace techniczne nie będą działały bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna.
  • Bank Pekao: przerwa będzie miała miejsce z soboty na niedzielę, od północy do godziny 21:00. Wtedy to klienci nie będą mogli korzystać z zakładki Inwestycje w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay. Mogą tekże wystąpić trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w platformie eTrader Pekao.
  • Bank Pocztowy: już od dzisiaj (8 grudnia) od godziny 22:30 do godziny 7:30 w sobotę (9 grudnia) mogą wystąpić przerwy w dostępie do usług bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej. Zatem nie będzie można zrealizować płatności Blik, przelewów internetowych, doładowania telefonu na kartę czy wniosków o otwarcie poszczególnych produktów.
  • BNP Paribas Bank Polska: prace serwisowe będą miały miejsce w piątek oraz w sobotę (8 oraz 9 grudnia) w godzinach 22:00 – 23:59. Nie będzie można korzystać wtedy z serwisów GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).
  • ING Bank Śląski: prace serwisowe będą miały miejsce w sobotę w godzinach 8:00-20:00 i z tego powodu wystąpią utrudnienia w module Makler w Moim ING.
  • Nest Bank: W niedzielę między godziną 0:30 a 4:30 bankowość internetowa będzie działała w trybie przyjmowania zleceń. W tym czasie nie będzie można skorzystać z Blika i Visa Mobile, zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zlecić ani otrzymać przelewu natychmiastowego, doładować telefonu, zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej, używać saszetek czy zarządzać celami oszczędnościowymi, otworzyć nowego konta czy złożyć wniosku.
  • Toyota Bank: prace serwisowe rozpoczną się o godzinie 8:00 w niedzielę i planowo zakończą się o godzinie 16:00 tego samego dnia. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępnie do automatycznego serwisu telefonicznego, systemu bankowości elektronicznej, usług tzw. szybkich płatności, autoryzacji płatności kartowych, dostępu do wyciągów, zmian limitów.

Na ten weekend przerwę zaplanowała również Krajowa Izba Rozliczeń. W nocy z soboty na niedzielę (w godzinach 0:30-4:30) potrwają prace, które uniemożliwią wykonanie przelewu Express Elixir i przelewu na telefon Blik.

Źródło: bankier.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]