Jaka pogoda czeka nas na najbliższe dni? Synoptycy wyjaśniają

W nadchodzących dniach na pogodę w Polsce w dużej mierze będą miały wpływ dwa cyklony: Walter i Vanja. Przyniosą one opady deszczu oraz deszcz ze śniegiem. Lokalnie również spadnie śnieg

Fot. Pixabay

Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, w najbliższych dniach nasz kraj będzie znajdować się pod wpływem atlantyckich niżów Walter i Vanja. Cyklony te przenoszą z oceanu nad ląd wilgotne, łagodne masy powietrza polarnego, w którym występują korzystne warunki do rozwoju opadowego zachmurzenia warstwowego. Dodaje, że efektem będą przeważnie dodatnie temperatury.

W dniu dzisiejszym przez cały dzień będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu.  Na północy kraju przewiduje się mgły, a na południu i zachodzie mogą pojawić się przejaśnienia. Termometry maksymalnie wskażą od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Podobnie ma być w środę. Prognozuje się pochmurną aurę z opadami deszczu i mżawki, miejscami zrobi się mglisto. Temperatura wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Śląsku.

Pochmurno będzie również w czwartek, a w południowych oraz wschodnich regionach mogą wystąpić opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura oscylować będzie pomiędzy 0 stopni (na Podlasiu), a 3 stopnie Celsjusza (na Dolnym Śląsku). W piątek możliwe są przejaśnienia. Ponadto we wschodnich częściach Polski możliwe są przelotne opady śniegu do 1 cm. Temperatura będzie niższa i wyniesie od -1 stopni (na Suwalszczyźnie) do 2 stopnia Celsjusza (na Pomorzu Zachodnim).

W sobotę pochmurna aura również nie odpuści. Pojawią się również opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem w północnych regionach kraju. Na północnym wschodzie kraju przewiduje się temperatury oscylujące wokół zera stopni Celsjusza, natomiast na południowym zachodzie wyniesie maksymalnie 5 stopni.

Źródło: TVN Meteo
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]