Synoptycy ostrzegają! W święta ulewy, wichury, śnieżyce oraz lokalne przerwy w dostawie prądu

Według prognoz specjalistów, w tegoroczne Boże Narodzenie pogada da się nam mocno we znaki. Prawdopodobne są silne wichury, śnieżyce oraz ulewy. Dla niektórych może oznaczać to święta bez prądu

Fot. Shutterstock

Co roku wielu z nas zastanawia się jaka pogoda towarzyszyć nam będzie na Boże Narodzenie. Wymarzone święta dla większości Polaków kojarzą się ze spokojnym wieczorem oraz lekko sypiącym śniegiem. Synoptycy jednak zapowiadają prawdziwy pogodowy Armagedon, który ma się rozpocząć kilka dni przed Wigilią.

Jak wyjaśnia portal twojapogoda.pl, na pogodę w Polsce i wielu krajach Europy będą mieć wpływ niże z północy i wyże z południa. Z tego powodu prognozowane jest duże zróżnicowanie ciśnienia, co odbije się na naszym samopoczuciu. Ponadto do Polski powróci śnieg, a przelotne opady mają pojawić się już 21 i 22 grudnia w centralnych regionach. Wtedy również nastąpi gwałtowny spadek temperatur oraz ulewy. Największych wyładowań możemy spodziewać się przed Bożym Narodzeniem oraz w okolicach Sylwestra.

Dodatkowo, synoptycy zapowiadają wichury, czego efektem mogą być lokalne przerwy w dostawie prądu podczas świąt. Jednak to nie jedyne utrudnienia, bo opady śniegu mogą spowodować problemy w ruchu drogowym, kolejowym oraz lotniczym. Kierowcy muszą przygotować się na oblodzenia na jezdniach oraz ograniczenia widoczności.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]