Ważny komunikat PKO Banku Polskiego! Ostrzega przed tą metodą oszustwa

Przeglądając media społecznościowe możemy natrafić na przeróżne oferty obiecujące wysokie zyski. Powinniśmy jednak zachować czujność, gdyż najczęściej są to zwykłe próby oszustwa, przed którymi ostrzega bank PKO

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W swoim wpisie na portalu X (dawny Twitter) PKO Bank Polski przestrzega klientów przed fałszywymi inwestycjami, które mają przynieść duży zysk. W tej metodzie oszuści. podszywając się pod spółki skarbu państwa, banki lub oferując inwestycję w kryptowaluty, kuszą swoje potencjalne ofiary obietnicą wysokiego i bezpiecznego zarobku, aby później wyłudzić dane lub środki finansowe.

Rok temu zespół CISRT KNF zidentyfikował oraz zgłosił do zablokowania aż 17200 fałszywych domen, z których większość zawierała tego typu fałszywe oferty. W porównaniu z rokiem 2021 nastąpił wzrost fałszywych domen o aż 34 procent. Bank stara się uświadomić swoich klientów oraz apeluje o większą uważność w sytuacji napotkania takich ofert.

Do wpisu załączony został webinar, w którym omówiono główne sygnały ostrzegawcze, na które należy zwracać uwagę. Odbiorcy są informowani o dokładnym schemacie przebiegu tego typu oszustwa oraz w jaki sposób chronić się przed wpadnięciem w pułapkę związaną z fałszywymi inwestycjami. Na takie najczęściej możemy się natknąć przeglądając media społecznościowe, głównie Facebooka, jednak należy uważać również na reklamy w przeglądarkach internetowych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]