Weekendowe przerwy techniczne w czterech bankach. Klientów czekają utrudnienia!

Jak co weekend, kilka instytucji bankowych zapowiedziało przerwy techniczne spowodowane przeprowadzaniem prac serwisowych. W najbliższych dniach klienci czterech banków będą zmagać się z utrudnionym dostępem do niektórych usług

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W nadchodzący weekend cztery instytucje bankowe zapowiedziały przerwy techniczne:

  • Bank Pekao: w sobotę (16 grudnia) między godziną 7:00, a 18:00 klientów czekają możliwe „trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń” między innymi w aplikacji PeoPay. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę (16/17 grudnia) w godzinach 3:05-3:50 niedostępny będzie serwis Pekao24 oraz aplikacja PeoPay. Instytucja informuje, że klienci nie będą mogli skorzystać z bankomatów oraz Blika. Ponadto mogą wystąpić trudności w korzystaniu z karty debetowej. Bank radzi, aby klienci wypłacili gotówkę wcześniej oraz zlecili przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej.
  • Santander Bank Polska: utrudnienia zaczną się już dzisiaj. Od godziny 22:00 do 8:00 w sobotę nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.
  • Bank Pocztowy: w nocy z soboty na niedzielę (16/17 grudnia) w godzinach 3:00-7:00 wstrzymana będzie możliwość wykonywania transakcji 3Dsecure (wymagających uwierzytelnienia poprzez podanie kodu wysyłanego przez SMS). Jak jednak podano, nie dotyczy to transakcji w internecie, które wymagają uwierzytelnienia 3D Secure w bankowości elektronicznej.
  • Toyota Bank: w dniu dzisiejszym, między godziną 21:00, a północą możliwe będą utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, autoryzacji płatności kartowych, automatycznego serwisu telefonicznego, wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności. Z takimi utrudnieniami mogą zmagać się klienci także w niedzielę (17 grudnia), w godzinach 7.00-8.00.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]