Ostatni taki dzień w tym roku. Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

Według przepisów, zakaz handlu nie obowiązuje w siedem niedziel w roku. Z uwagi na fakt, że w tym roku Wigilia wypada właśnie w tym dniu tygodnia, to 17 grudnia będzie ostatnią niedzielą, gdy będziemy mogli zrobić zakupy. Następna czeka nas dopiero w przyszłym roku

Fot. Shutterstock

Od roku 2020 wprowadzone zostały przepisy, według których zakaz handlu nie obejmuje siedmiu niedziel w roku. Są to kolejno ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

5 grudnia tego roku weszła w życie nowelizacja ustawy zakładająca zakaz handlu w sytuacji, gdy niedziela handlowa przypada w Wigilię. Z tego powodu w grudniu 2023 roku zakupy mogliśmy zrobić 10 grudnia i będziemy mogli zrobić jutro, 17 grudnia. Natomiast kolejna niedziela handlowa przypadnie dopiero na przyszły rok, dokładnie 28 stycznia.

Należy pamiętać, że zakaz handlu w niedziele nie obejmuje między innymi cukierni, kawiarni, restauracji, stacji paliw oraz placówek pocztowych.

Źródło: PAP

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]