Piorun uderzył w samolot. Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dziś rano na krakowskim lotnisku Balice. Samolot linii Wizz Air, który odebrał pasażerów z Krakowa i miał lecieć do Birmingham w Wielkiej Brytanii, tuż po starcie został trafiony piorunem. Jak przekazała rzeczniczka lotniska Balice Natalia Vince w rozmowie z reporterem Radia ZET, pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu w Pyrzowicach.

Fot. Kraków w Pigułce

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Samolot przeszedł kontrolę techniczną, a pasażerowie oczekują na zastępczą maszynę, która zabierze ich do Birmingham. Według informacji uzyskanych przez Radio ZET, nowy lot ma odbyć się po godzinie 12:00.

To niecodzienna sytuacja, która mogła się skończyć tragicznie. Dzięki szybkiej reakcji pilota udało się uniknąć większych konsekwencji. Na lotnisku Balice trwają ustalenia dotyczące przyczyn zdarzenia i stanu technicznego samolotu po uderzeniu pioruna.

Mam nadzieję, że ten tekst przedstawia sytuację w wystarczający sposób. Jeśli potrzebne są jakieś poprawki lub dodatkowe informacje, proszę dać znać.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]