Niebezpieczna pogoda w 15 województwach! Alerty IMGW nawet trzeciego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla prawie wszystkich regionów kraju. Ostrzega się w dniu dzisiejszym przed marznącymi opadami, silnym wiatrem, roztopami oraz intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie obowiązują alerty najwyższego stopnia

Fot. Pixabay

W dniu dzisiejszym w Polsce możemy spodziewać się szeregu groźnych zjawisk atmosferycznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Alerty drugiego stopnia zostały wydane dla województw zachodniopomorskiego (powiaty:  kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin i sławieński) oraz pomorskiego (powiaty: Słupsk, słupski, lęborski, wejherowski i pucki). Alerty wejdą w życie dziś o godzinie 21:00 i stracą ważność jutro o tej samej godzinie.

Wydano również alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują one w województwach: zachodniopomorskim i pomorskim (poza powiatami, gdzie obowiązują alarmy drugiego stopnia), wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim, mazowieckim (zachodnie powiaty), łódzkim (zachodnie powiaty), opolskim (powiaty: namysłowskim, brzeskim i nyskim) oraz warmińsko-mazurskim. Na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej oraz Warmii i Mazurach alerty będą w mocy między północą, a godziną 18:00 w poniedziałek, natomiast w pozostałych regionach wejdą w życie dziś o godzinie 23:00 i wygasną o 14:00 w poniedziałek.

Instytut ostrzega także przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane zostały dla województw: dolnośląskiego, opolskiego (poza powiatami: namysłowskim, kluczborskim, oleskim), śląskiego (powiaty południowo-zachodnie), kujawsko-pomorskiego (powiaty północne), pomorskiego (poza powiatami: puckim, Gdańsk, Gdynia, Sopot), podlaskiego, warmińsko-mazurskiego (poza powiatami zachodnimi), mazowieckiego (powiaty wschodnie), lubelskiego (powiaty północne), podkarpackiego (powiaty: bieszczadzki, Krosno, krośnieński, jasielski oraz sanocki), oraz małopolskiego (powiaty: gorlicki, nowosądecki, Nowy Sącz, tatrzański, nowotarski i suski).

Na Dolnym Śląsku ostrzeżenia obowiązywały dziś do godziny 10:00, a na Opolszczyźnie, Kujawach i Śląsku niebezpiecznie będzie do godziny 12:00. W Małopolsce alerty obowiązywać będą w godzinach 10:00-15:00 lub 12:00-16:00 w niedzielę, a na Podkarpaciu między 14:00-16:00 lub 19:00-21:00. Na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Warmii i Mazurach alerty będą w mocy dziś między godziną 17:00 a 21:00 tego samego dnia, na Podlasiu między godziną 20:00 a północą. Na Pomorzu ostrzeżenia wejdą w życie o godzinie 14:00 i wygasną o 19:00.

Dziś niebezpieczne będą również roztopy. Synoptycy wydali alerty trzeciegonajwyższego stopnia dla województw: dolnośląskiego (powiaty: karkonoski, lwówecki i kłodzki), gdzie będą obowiązywać do godziny 7:00 w poniedziałek oraz śląskiego (powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki), gdzie będą w mocy dziś od godziny 15:00 do tej samej godziny w poniedziałek.

Natomiast alerty drugiego stopnia przed roztopami wydane zostały dla województw: śląskiego (powiat Bielsko-Biała) oraz małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz, gorlicki). Na Śląsku alerty zaczną obowiązywać dziś o godzinie 15:00 i stracą ważność o 16:00 jutro, a w Małopolsce będą obowiązywać od godziny 16:00 w niedzielę do tej samej godziny dnia następnego. Przed roztopami wydano także alerty pierwszego stopnia w województwie dolnośląskim (powiaty: lubański, Jelenia Góra oraz kamiennogórski). Będą one w mocy do godziny 7:00 w poniedziałek. Ponadto wydano alerty przed intensywnymi opadami deszczu w województwie śląskim. Będą one w mocy dziś od godziny 14:00 do tej samej godziny dnia następnego.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]