Alerty IMGW w całym kraju! Nawet trzeci stopnień zagrożenia pogodowego!

Na dzień dzisiejszy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Prognozowane są dzisiaj roztopy oraz silne porywy wiatru

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś w całym kraju obowiązują alerty meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwach zachodniopomorskim (powiaty: kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin i sławieński) oraz pomorskim (powiaty: Słupsk, słupski, lęborski, wejherowski i pucki). W porywach wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 100 km/h. Alerty będą w mocy dziś do godziny 21:00.

Dla większości kraju wydano również alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Obowiązują one w województwach: zachodniopomorskim i pomorskim (poza powiatami, gdzie obowiązują alarmy drugiego stopnia), wielkopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim oraz warmińsko-mazurskim. Na Mazowszu, Warmii i Mazurach, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce oraz Ziemi Łódzkiej alerty będą w mocy dziś do godziny 18:00-20:00, a na Śląsku do 16:00. W pozostałych regionach mają wygasnąć dziś do godziny 14:00.

Niebezpieczna pogoda utrzymuje się w województwie śląskim. W powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim obowiązują alerty trzeciego – najwyższego stopnia przed roztopami, które będą w mocy dziś do godziny 15:00.

Z kolei alerty drugiego stopnia przed roztopami wydano dla województw: śląskiego (powiat: Bielsko-Biała), podkarpackiego (powiaty: bieszczadzki, sanocki i leski) oraz małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz oraz gorlicki). Na Śląsku i w Małopolsce ostrzeżenia obowiązywać będą dziś do godziny 16:00, natomiast na Podkarpaciu do godziny 20:00.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]