Nawet 2000 złotych dofinansowania na ferie zimowe! Kto może się o nie ubiegać?

Po dużych świątecznych wydatkach niektórzy mogą liczyć na spore wsparcie finansowe dla osób planujących zimowe ferie. Możliwości jest kilka, jednak należy spełnić kilka warunków

Fot. Pixabay

Ferie zimowe są doskonałą okazją do wypoczynku po okresie świątecznym, a niektórzy mogą ubiegać się o dofinansowanie na wyjazd. Każdy pracodawca zatrudniający powyżej 50 pracowników, ma obowiązek prowadzić Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (dotyczy to również jednostek budżetowych i samorządowych). Taki obowiązek nie obejmuje mniejszych zakładów, jednak takie również mogą prowadzić ZFŚS.

Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę w takich jednostkach mogą ubiegać się o tak zwane „wczasy pod gruszą”, w tym przypadku dofinansowanie do ferii zimowych. Należy jednak spełnić konkretne wymogi, to znaczy wziąć 14 dni urlopu (do tej liczby doliczają się dni wolne od pracy) oraz złożyć wniosek o dofinansowanie (nie wcześniej niż miesiąc przed planowanymi feriami).

Kwota dodatku jest zależna od zarobków. Maksymalna wynosi 1914,34 złotych, a o kwotę wyższą o 200-300 złotych mogą ubiegać się osoby, które pracują w trudnych warunkach. Dofinansowanie można uzyskać zarówno na zimowisko czy kolonie, jak i na wyjazd rodzinny (nie ma obowiązku przedstawiania żadnych rachunków).

Również rolnicy mogą liczyć na takie wsparcie finansowe. Fundacja „szansa dla gmin” prowadzi rekrutację dzieci na siedmiodniowe zimowiska, które skierowane są do dzieci rolników (urodzonych między1 stycznia 2008, a 31 grudnia 2019) odprowadzających składki na ubezpieczenie społeczne rolników. Warunkiem jednak jest wpłata 200 złotych zaliczki. Rodzice zapłacą za siedmiodniowy turnus 750 zł, natomiast fundacja dopłaci 900 złotych. Zimowiska będą organizowane w czterech ośrodkach: Domu Wczasowym Halina w Zakopanem, Kwaterach Prywatnych A. Sieczka w Poroninie , Domu Wypoczynkowym PILSKO w Korbielowie ul. Beskidzka 15 oraz Ośrodku Wypoczynkowym RANCHO Wołkowyja.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]