Więcej dni wolnych w przyszłym roku. Jak zaplanować sobie dłuższy urlop?

W nadchodzącym roku będziemy mieli wiele okazji do zorganizowania sobie długich weekendów, a pierwsza taka możliwość pojawi się już w styczniu. Jak zatem zaplanować sobie zawczasu dłuższy urlop?

Fot. Pixabay

Podczas roku kalendarzowego mamy w sumie 13 ustawowo wolnych od pracy dni, a większość z nich wypada w dni powszednie. Jest to zatem doskonała okazja do wydłużenia swojego urlopu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że za dzień ustawowo wolny od pracy wypadający w niedzielę nie przysługuje nam dodatkowy dzień wolnego (należy on się pracownikom, gdy święto wypada w sobotę).

Pierwszą okazją do dłuższego wypoczynku będziemy mieli już w styczniu, gdyż w poniedziałek wypada Nowy Rok, a 6 stycznia (sobota) obchodzić będziemy święto Trzech Króli. Zatem będzie można odebrać jeden dodatkowy dzień wolny, a jeżeli odbierzemy go w tydzień roboczy poprzedzający święto 6 stycznia i weźmiemy dodatkowo trzy dni urlopu, możemy cieszyć się aż dziewięciodniowym wypoczynkiem.

Kolejną taką możliwością jest nadchodząca Wielkanoc, która w tym roku przypada na przełom marca i kwietnia. 31 marca obchodzić będziemy Niedzielę Wielkanocną, co oznacza dzień wolny także 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny. w efekcie czekają nas aż trzy wolne dni z rzędu, a jeżeli chcemy odpocząć przez kolejne sześć dni, możemy wziąć cztery dni urlopu.

Majówka co roku kojarzona jest z długim weekendem. W 2024 Święto Pracy wypadnie w środę, natomiast Święto Konstytucji 3 Maja w piątek. To idealna okazja aby wziąć 3 dni wolnego (w poniedziałek, wtorek i czwartek) i tym samym cieszyć się dziewięciodniowym wypoczynkiem. W maju wypadają również Zielone Świątki, jednak z uwagi na to, że jest to święto ruchome (wypadające zawsze w niedziele) nie będziemy mieć możliwości odebrania dnia wolnego.

Jednak nie mamy potrzeb do zmartwień, gdyż niedługo później będziemy obchodzić Boże Ciało, które w następnym roku przypadnie na 30 maja (czwartek). Jeżeli weźmiemy wolne również w piątek, 31 maja, możemy cieszyć się czterodniowym weekendem. Również w sierpniu będzie podobna możliwość, z uwagi na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego, które wypadną w czwartek, 15 sierpnia. Wzięcie dnia wolnego od pracy w piątek 16 sierpnia wydłuży nam weekend do czterech dni.

Jesienią również możemy cieszyć się dłuższym wolnym dzięki Wszystkich Świętych, które wypadnie w piątek. Zaplanowanie urlopu na cztery dni poprzedzające święto zapewni nam dziewięciodniowy wypoczynek. Z kolei Święto Niepodległości 11 listopada wypada w nadchodzącym roku w poniedziałek. To również jest dobrą okazją aby odebrać cztery dni wolnego. Natomiast Boże Narodzenie za rok wypada we wtorek, środę oraz czwartek. Jeżeli zatem weźmiemy wolne w poniedziałek i piątek, możemy cieszyć się świąteczną przerwą o wiele dłużej.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]