Jaka aura czeka nas w Sylwestra? Prognoza pogody na najbliższe dni

Sylwester jest dla wielu idealną okazją do imprezowania oraz świętowania, również na świeżym powietrzu. Jest to jednak oczywiście w dużej mierze zależne od pogody. Jaka aura czeka nas w dzień powitania Nowego Roku?

Fot. Pixabay

Jutro w całym kraju czeka nas zmienne zachmurzenie, a na północy kraju możliwe będą słabe przelotne opady deszczu. Na Podlasiu natomiast przewidywany jest deszcz ze śniegiem. na Suwalszczyźnie temperatura wyniesie około 3 stopnie Celsjusza, natomiast naprawdę ciepło jak na zimę będzie na Dolny Śląsku, bo aż 11 stopni. Piątek również zapowiada się pochmurno, jednak z przejaśnieniami. Ponownie w północnych regionach możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 stopni na Dolnym Śląsku.

Zachmurzenie nie minie również w sobotę, a opady deszczu wystąpią prawdopodobnie na zachodzie oraz północy Polski. Termometry wskażą od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Dolnym Śląsku. Natomiast w sylwestrową niedzielę również zapowiadana jest pochmurna aura, jednak z opadami deszczu oraz śniegu. Będzie nieco chłodniej, a temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni w północo-wschodnich regionach kraju do 5 stopni Celsjusza w południowo-zachodnich.

Nowy Rok również przywita nas zachmurzeniem oraz powiewem chłodnego powietrza. W północno-wschodnich regionach kraju możliwe będą opady śniegu. Lokalnie może wystąpić również deszcz oraz deszcz ze śniegiem. Niewielkie przejaśnienia mogą wystąpić w regionach zachodnich i południowych. Termometry maksymalnie wskażą od 1 stopnia na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]