Ważny komunikat Krajowej Izby Rozliczeniowej! Będzie przerwa w realizacji przelewów

Jak informuje w swoim komunikacie Krajowa Izba Rozliczeniowa, w okresie sylwestrowym nastąpi przerwa w realizacji przelewów. Te zlecone w piątek (29 grudnia) po godzinie 13.30 trafią na konta odbiorców dopiero 2 stycznia

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Elixir jest elektronicznym systemem rozliczeń międzybankowych, obsługiwany przez Krajową Izbą Rozliczeniową. Dzięki niemu realizuje się większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce, które odbywają się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Jak podano, w piątek (29 grudnia) w systemie rozliczeniowym Elixir zrealizowane będą jedynie dwie sesje rozliczeniowe: o godzinie 9:30 oraz 13:30. KIR apeluje alby pamiętać, że przelewy, które zlecimy w piątek po godzinie 13:30 trafią na konta odbiorców dopiero we wtorek, 2 stycznia. Natomiast system Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 29 grudnia będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem.

„Przelewy, które zlecimy 29 grudnia 2023 r. po godz. 16.50, trafią na konta odbiorców w kolejnym dniu roboczym – czyli we wtorek, 2 stycznia, ponieważ Nowy Rok jest dniem wolnym dla europejskich rozliczeń w euro” – wyjaśniono.

Normalnie jednak będzie działał system płatności natychmiastowych – Express Elixir. Funkcjonuje on w trybie ciągłym – 24/7/365 (również w weekendy i święta).

Źródło: PAP

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]