Posiadasz takie przedmioty w domu? Mogą być warte majątek!

Za czasów PRL w niemal każdym domu można było znaleźć kryształy, stojące najczęściej na majestatycznych meblościankach. Takie relikty przeszłości wracają do łask, a na portalach sprzedażowych biją rekordy cenowe

Fot. Shutterstock

Kryształy z okresu PRL-u były swego czasu charakterystyczną ozdobą wielu mieszkań i domów Polaków. Jak donosi portal o2.pl, obecnie są one bardzo poszukiwane i widnieją na różnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro czy OLX. Rekordowe ceny osiągają takie szklane ozdoby jak wazony, talerze czy szklanki, a kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie nawet kilka tysięcy złotych.

Jeżeli posiadamy w domu kryształy, które nie mają dla nas żadnej wartości sentymentalnej, warto sprawdzić ile mogą być warte. Sprzedaż bowiem może być bardzo opłacalna, a najdroższe PRL-owskie kryształy osiągają na aukcjach wartość nawet 12,5 tysiąca złotych.

„Te unikalne przedmioty są dowodem na to, że historia i kultura mogą mieć nie tylko wartość sentymentalną, ale także materialną” – podsumował portal.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]