Ważny komunikat! W najbliższy wtorek nie załatwimy spraw w urzędach

Jak przypomina Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), w najbliższy wtorek, 2 stycznia nieczynne będą urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe, izby administracji skarbowej oraz Krajowa Informacja Skarbowa

Fot. Kraków w Pigułce

KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) przypomina, że 2 stycznia nadchodzącego roku został wyznaczony zarządzeniem Prezesa rady Ministrów jak dzień wolny od pracy dla członków korpusu służby cywilnej. W komunikacie wyjaśniono, że urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe, izby administracji skarbowej oraz Krajowa Informacja Skarbowa w najbliższy wtorek będą nieczynne. Otwarte będą jedynie oddziały celne.

Administracja skarbowa zachęca jednak podatników do korzystania z całodobowych usług online w serwisie e-Urząd Skarbowy, dostępnym na stronie podatki.gov.pl. Do serwisu można zalogować się poprzez Profil Zaufany, bankowość elektroniczną lub poprzez aplikację mObywatel. Za jego pomocą można dla przykładu: przekazać pismo do urzędu skarbowego, uzyskać zaświadczenie o dochodach i o niezaleganiu lub stanie zaległości w podatkach, przejrzeć historię złożonych deklaracji podatkowych lub skorzystać z płatności online.

Z kolei sprawy dotyczące na przykład prawa celnego (importu, eksportu i tranzytu towarów czy zwrotu VAT podróżnym) można załatwiać korzystając z Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). Znajduje się ona na stronie puesc.gov.pl.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]