Polacy masowo otrzymują takie maile! CERT Orange Polska ostrzega

W swoim komunikacie CERT Orange Polska ostrzega przed kolejną kampanią cyberprzestępców. Tym razem jest to atak phishingowy

Fot. Pixabay

Na swoim profilu w serwisie X (dawny Twitter) CERT Orange Polska ostrzega przed atakami phishingowymi, w których cyberprzestępcy, podszywając się pod administrację home.pl, rozsyłają maile, w których wzywają do odnowienia domeny. W tym przypadku przede wszystkim rzuca się w oczy brak polskich znaków diakrytycznych. Zwrócić naszą uwagę ponadto powinien zbyt długi adres e-mail nadawcy.

Operator ponadto wyjaśnia, że główna strona nie jest zarejestrowana w home.pl, więc jeśli odbiorca ma świadomość, gdzie rejestrował domenę, może szybko zorientować się, że jest to próba oszustwa. Dodatkowo, załączony do wiadomości link jest podzielony na dwie części. Pierwsza z nich prowadzi do autentycznej strony logowania do home.pl, natomiast druga – do spreparowanej strony, gdzie oszuści próbują wyłudzić od potencjalnych ofiar login oraz hasło.

W takiej sytuacji należy stosować się podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Nie należy automatycznie klikać w podane linki oaz nie pobierać plików, które mogą być zawirusowane. Z kolei podejrzaną wiadomość należy zignorować, oznaczyć jako spam lub usunąć.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]