Atak zimy zbliża się do Polski! Synoptycy prognozują śnieżyce i siarczysty mróz

W najbliższe dni szczególnie odczujemy zimową aurę. Na południu kraju przewidywane są potężne śnieżyce, natomiast na północy zrobi się naprawdę zimno

Fot. Shutterstock

W dniu dzisiejszym możemy odczuć znaczne ochłodzenie, jednak prawdziwie minusowe temperatury mają pojawić się w godzinach wieczornych, a towarzyszyć im mają intensywne opady śniegu. Jak wyjaśnia portal TwojaPogoda, są to już ostatnie godziny przed nadejściem największej śnieżycy od miesiąca.

Duże opady śniegu mają utrzymać się do niedzielnego wieczoru. Na Śląsku, w Małopolsce i na podkarpaciu pojawi się od 5 do 10 cm śniegu, a na terenach górskich od 15 do nawet 30 cm.  Deszcz, śnieg i mróz spowodują trudne warunki na drogach, zatem szczególnie ostrożni powinni być kierowcy. Jednak piesi również powinni zachować czujność, gdyż zasypane i oblodzone chodniki również stanowią ogromne zagrożenie.

W północnej części kraju natomiast nastąpi znaczne ochłodzenie i mróz. W nocy i nad ranem termometry w niektórych rejonach Polski wskazywać mogą nawet -20 stopni Celsjusza, natomiast w dzień temperatura będzie oscylować między 13, a 10 stopni poniżej zera. Mroźna pogoda utrzyma się w Polsce mniej więcej do czwartku.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]