Ważny komunikat GIS! Wycofane serie preparatu dla niemowląt. Należy je zwrócić

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu handlowego w Polsce dwóch serii hipoalergicznego preparatu mlekozastępczego dla niemowląt – Nutramigen LGG Complete

Fot. Kraków w Pigułce

W swoim komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny wyjaśnia, że został on poinformowany przez firmę Reckitt/Mead Johnson Nutrition Trading Poland Sp. z o. o. o dobrowolnym wycofaniu produktów:

  • Nutramigen 1 LGG Complete, nr serii: 702066 ZL3F8X, data produkcji 08.06.2023, 
  • Nutramigen 2 LGG Complete, nr serii: 702074 ZL3F9S, data produkcji 09.06.2023.

Producent: Mead Johnson Nutrition, 25 East Main Ave, Zeeland Michigan 49464, USA.

Jest do produkt dietetyczny, mlekozastępczy, przeznaczony dla niemowląt z alergią na białko soi oraz białka mleka krowiego. Decyzja o wycofaniu miała związek ze „stwierdzeniem obecności Cronobacter sakazakii w innej serii produkowanej dla rynków poza Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, na tej samej linii produkcyjnej co wymienione produkty.

Pomimo iż kompleksowe testy jakościowe nie potwierdziły obecności Cronobacter sakazakii w produktach, to mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów podjęto decyzję o dobrowolnym wycofaniu wyżej wymienionej serii produktu z obrotu handlowego. Firma wyjaśnia, że w przypadku posiadania tych konkretnych serii produktu, należy zwrócić go do miejsca zakupu. Bakterie Cronobacter mogą powodować ciężkie, zagrażające życiu infekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz uszkodzenie jelit.

„Po zwróceniu produktu do miejsca, w którym został zakupiony oraz wskazaniu numeru PESEL, na który została zrealizowana recepta, nastąpi zwrot kosztów. Nie jest możliwa wymiana produktu. Konsumenci będą mogli zakupić nowy produkt po okazaniu ważnej recepty” – dodano w komunikacie.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]