Korzystasz z Netflixa? Wiadomość od oszustów może trafić również do Ciebie

Obecnie użytkownicy jednego z popularniejszych serwisów VOD muszą zachować szczególną ostrożność, z uwagi na kampanię phishingową, prowadzoną przez cyberprzestępców. Oszuści bowiem rozsyłają maile, w których podszywają się pod Netflix

Fot. Pixabay

Portal dobreprogramy.pl informuje, że na redakcyjną skrzynkę otrzymał maila, w którym oszuści podszywają się pod serwis Netflix. Co więcej, wiadomość została starannie przygotowana – zawiera polskie znaki diakrytyczne oraz nie wydaje się być topornie przetłumaczona na język polski, jak to zazwyczaj bywa w tego typu kampaniach phishingowych. Należy zatem zachować szczególną ostrożność w sytuacji otrzymania podobnego maila.

W treści cyberprzestępcy informują o rzekomym wstrzymaniu subskrypcji i aby „zachować dostęp do konta” należy kliknąć w zawarty w mailu link. Ten natomiast prowadzi na spreparowaną stronę logowania do serwisu Netflix. Tutaj również należy uważać, gdyż portal ostrzega, że strona jest zadziwiająco dobrze przygotowana, jednak podejrzenia może wzbudzić długi adres, który nie ma związku z oficjalną domeną Netflixa.

Przestępcy starają się nakłonić swoje potencjalne ofiary do podania loginu oraz hasła do serwisu, a następnie o imię, nazwisko, numer telefonu oraz dane karty płatniczej. Ten etap niestety również bardzo przypomina autentyczny proces logowania, a osoby, które nie zorientowały się w porę, mogą przekazać oszustom swoje wrażliwe dane. Ci z kolei mają wtedy możliwość do wyczyszczenia konta ofiary z oszczędności.

Portal apeluje w związku z tym o ostrożność, a w sytuacji otrzymania takiej wiadomości warto wpierw samodzielnie zalogować się do serwisu Netflix oraz sprawdzić stan subskrypcji. Jeżeli jednak ofiara ataku dała nakłonić się na podanie danych w fałszywym formularzu, powinna niezwłocznie skontaktować się z bankiem.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]