Mrozy ustąpią już niedługo. Ma powrócić zima z opadami deszczu

Jak informuje rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski, cieplejsze powietrze napływa do Polski już dziś, a w czwartek pożegnamy się z mroźną aurą

Fot. Pixabay

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski wyjaśnia, że już wkrótce pożegnamy się z siarczystym mrozem. Arktyczne powietrze zupełnie ma ustąpić w czwartek.

Na północy kraju nawet 4-5 stopni na plusie, w centrum ok. 1 stopnia, a na południu wartości wciąż będą ujemne – rzędu minus 2, minus 1. W obszarach górskich – w Zakopanem, Nowym Targu ok. minus 6″ – podał Walijewski.

Dodał jednak, że cieplejsze i wilgotne powietrze przyniesie opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W nocy natomiast, gdy temperatura spadnie poniżej zera, będzie to powodować oblodzenia oraz marznące opady. Dzisiejsza noc, ze środy na czwartek ma być pogodna tylko w południowo-wschodnich regionach Polski. Na pozostałym obszarze natomiast zapowiada się duże zachmurzenie z możliwymi przejaśnieniami. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Natomiast na północnych-wschodzie możemy spodziewać się marznących opadów, powodujących gołoledź.

Najzimniej w nocy będzie w południowych powiatach województw małopolskiego oraz podkarpackiego, gdzie temperatura minimalna wyniesie od minus 17 do minus 15 stopni Celsjusza. W centralnej części kraju natomiast termometry wskażą około minus 5 stopni, na północy zero stopni, nad morzem nawet do plus 2 stopni Celsjusza.

Synoptyk dodaje, że w północnych regionach prognozowane są marznące mgły ograniczające widoczność do około 300 metrów. Z kolei w nocy z czwartku na piątek wystąpi lekki mróz (od – 1 do – 6 stopni Celsjusza) na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz Mazowszu.

„Potem sobota, niedziela, poniedziałek podobna aura, opady deszczu ze śniegiem, w dzień dodatnie wartości, a w nocy ujemne. Na razie pożegnamy się z mroźną zimą” – dodał.

Źródło: rmf24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]