Uwaga krakowianie. Dziś darmowa komunikacja miejska

Dziś mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z wyjątkowej możliwości – przez cały dzień, do północy, komunikacja miejska w stolicy Małopolski jest całkowicie bezpłatna. Władze miasta podjęły tę decyzję w reakcji na alarmujące prognozy dotyczące jakości powietrza, szczególnie w odniesieniu do przekroczenia dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń pyłem PM10.

Fot. Kraków w Pigułce

Akcja ma na celu ograniczenie emisji spalin, zachęcając mieszkańców do pozostawienia swoich samochodów w domu i skorzystania z publicznych środków transportu. Władze miasta apelują do mieszkańców o korzystanie z tramwajów i autobusów, co przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i poprawy stanu zdrowia publicznego.

Ta jednodniowa inicjatywa jest częścią szerokiego programu miasta mającego na celu walkę ze smogiem, który jest szczególnie dotkliwy w okresie zimowym. Mieszkańcy Krakowa mogą zatem wykorzystać tę okazję nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy, ale również do wykazania się świadomością ekologiczną i dbałością o wspólne dobro – czyste powietrze. Wszystko to w duchu solidarności i troski o zdrowie, zarówno własne, jak i innych mieszkańców miasta.

Władze Krakowa regularnie informują o podobnych działaniach oraz o bieżącym stanie jakości powietrza za pomocą lokalnych mediów oraz internetowych kanałów informacyjnych, zachęcając do korzystania z dostępnych aplikacji monitorujących poziom zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]