RCB wydał alerty smogowe dla sześciu województw! „Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców sześciu województw przed smogiem. Prognozuje złą jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Apeluje również, aby zrezygnować z aktywności na zewnątrz

Fot. Kraków w Pigułce

Na portalu X (dawny Twitter) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed smogiem. W dniu dzisiejszym prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Alerty obowiązują w województwach: śląskim, podkarpackim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim oraz małopolskim. Zaapelowano, aby zrezygnować z aktywności na zewnątrz. W miarę możliwości należy pozostać w domach.

Alarm smogowy jest ogłaszany przy przekroczeniu w ciągu doby średniej wartości 150 mikrogramów na metr sześcienny dla pyłu PM10. Szczególnie wrażliwi na zanieczyszczenie powietrza są dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz osoby chore. Te osoby powinny szczególnie unikać w dniu dzisiejszym długotrwałego przebywania na zewnątrz.

W Krakowie, z uwagi na złą jakość powietrza, już kolejny dzień komunikacja miejska jest bezpłatna. Jak wyjaśniała rzecznik prasowy prezydenta Krakowa Monika Chylaszek, ze względu na przekroczenie średniej ze wszystkich stacji pomiarowych na terenie miasta, w dniu 11 stycznia obowiązuje bezpłatna komunikacja do północy. Usługa dotyczy również gmin sąsiadujących, do których kursują autobusy MPK.

Źródło: rmf24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]