Prawdziwie mroźna noc w Polsce. Lokalnie prawie 24 stopnie poniżej zera!

W nocy z wtorku na środę termometry w całym kraju pokazały minusowe temperatury, a mieszkańcy niektórych regionów Polski mogli odczuć prawdziwie arktyczny klimat

Fot. Kraków w Pigułce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na swoim profilu w portalu X (dawny Twitter) cyklicznie publikuje dane dotyczące temperatur w Polsce. We wpisie dotyczącym winionej nocy (z wtorku na środę) możemy zobaczyć ile stopni panowało w poszczególnych regionach kraju. W całej Polsce temperatury spadły poniżej zera, a najcieplej było na zachodzie kraju.

W Szczecinie termometry wskazywały -2,9 stopni Celsjusza, jednak w samym województwie zachodnio-pomorskim najniższa temperatura sięgała ponad -7 stopni. Na Pomorzu najniższa temperatura wynosiła -13,1 stopni. W województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim termometry wskazywały od 4 do ponad 8 stopni na minusie. Na Podkarpaciu temperatura oscylowała w granicach od 7 do 9 stopni mrozu. Chłodniej było w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim i małopolskim, gdzie temperatury wahały się w granicach -5 do nawet -17 stopni.

Na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyźnie termometry wskazywały od -9 do nawet -15 stopni, a w województwie warmińsko-mazurskim najniższa wartość wynosiła -14,2 stopnie Celsjusza. Jednak rekord minionej nocy został pobity w województwie podlaskim, a dokładniej w Suwałkach, gdzie temperatura sięgnęła 23,8 stopni na minusie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]