Polacy odbierają podejrzane telefony. ING Bank Śląski apeluje o ostrożność!

Na swoich mediach społecznościowych bank ING ostrzega przed fałszywymi telefonami, w których cyberprzestępcy informują o „zagrożeniu pieniędzy na koncie”.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W ostatnim czasie wiele instytucji wydaje ostrzeżenie bezpieczeństwa dotyczące oszustw internetowych i telefonicznych. Tym razem ING Bank Śląski apeluje o ostrożność, jeżeli chodzi o phishing. Cyberprzestępcy dzwonią do potencjalnych ofiar podając się za pracownika banku i informują o rzekomej konieczności podjęcia działań. Pretekstem często są „próby włamania na konto” lub „zagrożenie środków na koncie”.

ING przypomina, aby podczas tego typu rozmowy zachować spokój i nie działać pod wpływem emocji. Przede wszystkim należy rozłączyć się i na własną rękę skontaktować ze swoim bankiem. Takie metody oszustwa stanowią zagrożenie, zwłaszcza dla osób nie zaznajomionych z zasadami cyber bezpieczeństwa. Należy zaznaczyć, że oszuści mogą próbować dodatkowo uwiarygodnić swoją tożsamość, na przykład poprzez wysyłanie spreparowanych wiadomości SMS z internetowych bramek.

Inne zagrożenie to spoofing telefoniczny, czyli podszywanie się pod autentyczne numery infolinii bankowej. Taka metoda znacząco dodaje wiarygodności oszustom i na pierwszy rzut oka możemy faktycznie myśleć, że rozmawiamy z wiarygodnym przedstawicielem instytucji.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]