Uwaga klienci banków! Weekendowe przerwy techniczne w ośmiu instytucjach

Jak co weekend, kilka instytucji bankowych zapowiedziało przerwy techniczne, z uwagi na przeprowadzane prace serwisowe. Wiele funkcji w tym czasie będzie niedostępnych dla klientów

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

  • PKO BP: prace serwisowe zapowiedziane zostały na noc z piątku na sobotę (19/20 stycznia) od godz. 20:00 do godz. 5:00. W tym czasie nie będzie możliwości  skorzystania z opcji PKO Ubezpieczenia w aplikacji IKO i serwisie iPKO. Dotyczy to usług: Moje Podróże24, PKO DOM, PKO MOTO, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka i Assistance. Ponadto w godzinach 20:00-16:00 klienci nie będą mogli zalogować się do usług administracji publicznej przez opcję profil zaufany oraz podpisać dokumentów przy użyciu profilu zaufanego. Natomiast logowanie do większości usług administracji publicznej przez opcję bankowości elektronicznej będzie działo standardowo.
  • Santander Bank Polska: przerwa techniczna będzie miała miejsce w nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23:00-6:00. Wtedy nie będą działały: bankowość internetowa, aplikacja mobilna, Kantor Santander. Ponadto nie będzie można wykonywać przelewów natychmiastowych (Express Elixir, BlueCash), płatności w sklepach internetowych (Przelew24) oraz za pomocą Bliku. Normalnie będą działać bankomaty, wpłatomaty oraz karty.
  • Bank BPS: w godzinach nocnych (21:00-3:00) z piątku na sobotę przeprowadzane będą prace modernizacyjne na serwerach MojeID oraz Blik.. Wtedy to wyłączona będzie możliwość autoryzowania się poprzez MojeID i dokonywania transakcji z kodem T6 oraz przelewów P2.
  • Credit Agricole: w nocy z soboty na niedzielę (20/21 stycznia) w godzinach 23:00-8:00 klienci nie będą mieli możliwości skorzystania z aplikacji mobilnej, CA24 eBank, Przelewu Online oraz Blika. W tym czasie również nie będą otrzymywali oni powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na infolinii banku będzie można wyłącznie zastrzec kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie bank zaksięguje po zakończeniu przerwy.
  • ING Bank Śląski: prace techniczne zaplanowano na noc z soboty na niedzielę w godzinach 23:30-4:30. W tym czasie utrudnione będzie korzystanie bankomatów i wpłatomatów oraz takich usług jak: system bankowości internetowej Moje ING I ING Business i ich wersji mobilnych, Blik, przelewy ekspresowe, płatności internetowe za pomocą Płać z ING, płatności kartami w internecie z 3DSecure, automatyczny pobór opłat za przejazd autostradami, specjalny interfejs PSD2, transakcje we wrzutniach, które mogą być realizowane offline. Nie będzie również można dokonywać zakupu produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych). Ponadto mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych i nie będzie można aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN.
  • Velo Bank: przerwy techniczne zapowiedziano na noc z soboty na niedzielę, od 23:50 do godziny 5:15. W tym czasie nie będzie działać bankowość internetowa oraz mobilna. Ponadto klienci nie będą mogli korzystać z Blik’a oraz płatności kartą online.
  • Bank Pocztowy: w niedzielę (21 stycznia) wystąpią utrudnienia dotyczących kart płatniczych: od godz. 2:00 do godz. 7:00 wystąpi brak możliwości wykonywania transakcji 3Dsecure, pobrania danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC2 oraz zamówienia karty wirtualnej w trybie online. Ponadto w godzinach 3:00-7:00 klienci nie będą mieli możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/ FIT BIT/ GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY.
  • Toyota Bank: zapowiedziano, że w niedzielę w godzinach 8:00-18:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, autoryzacji płatności kartowych, automatycznego serwisu telefonicznego oraz wyciągów oraz usług tzw. szybkich płatności.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]