Tysiące produktów przecenionych! Szwedzki gigant wychodzi na przeciw klientom

Jak zapowiada IKEA, do końca roku nawet 5 tysięcy produktów będzie przeceniona w ramach akcji „Nowa niższa cena”. Decyzja ta związana jest z tym, jak inflacja wpłynęła na portfele konsumentów oraz nową strategia zdobywania klientów

Fot. Kraków w Pigułce

Akcja pod nazwą „Nowa niższa cena” wprowadzona została już zarówno do sklepów stacjonarnych, jak i na stronę internetową. Przykładowo, za szafę dwudrzwiową, która standardowo kosztuje 800 złotych, obecnie zapłacimy 675 złotych, a łóżko (szerokość: 140 cm), które wcześniej kosztowało 799 złotych, teraz zostało przecenione na 599 złotych. Promocje obejmują również wiele akcesoriów oraz dodatków.

Jak podaje IKEA, na taką akcję przeznaczy pół miliarda złotych, a wszystko po to aby klienci częściej decydowali się na zakupy w tej sieci.  Portal wiadomościhandlowe.pl donosi, że badania rynkowe oraz badania firmy wskazują na to, że Polacy mają mniej pieniędzy, co związane jest z między innymi wyższymi kosztami życia lub ratami kredytów, dlatego zmuszeni są oszczędzać. Zaznaczono jednak, że od czasu pandemii Covid-19 ceny w sieci sklepów IKEA wzrosły, co zauważyli konsumenci.

Magdalena Krokowska-Wicherek, dyrektor regionalna w IKEA Retail w Polsce, wyjaśniła, że firma rozpoczęła inwestycję w ceny latem ubiegłego roku. Obecnie sieć obniżyła cenę 3,5 tys. produktów, a do sierpnia osiągnie liczbę docelową 5 tys. Przedstawiciele sieci zapewniają, że przecenionych produktów nie powinno zabraknąć.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]