Niebezpiecznie nie tylko na Mazowszu! Alerty hydrologiczne IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wezbraniami rzek w wielu rejonach Polski. W Bugu (woj. mazowieckie) poziom wody jest bardzo wysoki, a na niektórych stacjach występuje przekroczenie stanów alarmowych

Fot. Pixabay

Od kilku dni, w województwie mazowieckim, odnotowuje się bardzo wysoki stan wody w rzece Bug. Najtrudniejsza sytuacja panuje w okolicach sołectwa Młynarze w gminie Zabrodzie. W dniu dzisiejszym, o godzinie 6:00 IMGW informował, że poziom wody powyżej stanu alarmowego utrzymywał się na stacjach hydrologicznych w Wyszkowie (519 centymetrów) i Popowie (401 cm). Jednak nie tylko w tych regionach jest groźnie.

Instytut wydał trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń hydrologicznych dla zalewów w województwach: mazowieckim (na Bugu oraz Pilicy od Zb. Sulejów), lubelskim (na Krznie) i świętokrzyskim (na Nidzie od ujścia Czarnej Nidy do ujścia do Wisły) oraz na Widawie w woj. dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. Będą one w mocy do godziny 10:00 w środę.

Natomiast alerty hydrologiczne drugiego stopnia wydano dla zalewni w województwach: lubelskiego (Huczwa, odcinek Wieprza od zb. Nielisz do ujścia Bystrzycy, odcinek Bugu do ujścia Uherki), mazowieckiego (Wkra, Wisła od ujścia Narwi do Zb. Włocławek), podlaskiego (Biebrza), warmińsko-mazurskiego (Pasłęka od Wałszy do ujścia), pomorskiego (Reda, Łeba, Słupia od Skotawy do ujścia), zachodniopomorskiego (Parsęta od Radew do ujścia) oraz lubuskiego (Odra od ujścia Baryczy do ujścia Bobru, Warta dolna od Noteci do ujścia). Alerty będą wygasać stopniowo, a ostatnie przestaną obowiązywać w południe w czwartek.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]