Ważny komunikat ZUS! Chodzi o termin składania wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina w swoim komunikacie, o terminie rozpoczynającym możliwość składania wniosków o świadczenie 800 plus

Fot. Kraków w Pigułce

W swoim komunikacie ZUS przypomina, że od 1 lutego 2024, czyli najbliższego czwartku będzie możliwość składania wniosków o 800 plus na nowy okres wypłat. Jak informuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, aby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres (trwający od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2025 roku) należy złożyć odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

Zaznaczył również, że od 1 stycznia bieżącego roku kwota świadczenia wzrosła z 500 złotych do 800 złotych. Należy zauważyć, że zmienia się ona automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać dodatkowych wniosków. Rzecznik dodał również, że w sytuacji nieprawidłowego wypełnienia wniosku przez rodzica bądź prawnego opiekuna dziecka, ZUS poprosi o poprawienie elektronicznego dokumentu w ciągu 14 dni.

Jak zapewnia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do przyjmowania wniosków, a osoby ubiegające się o świadczenie mogą je złożyć na kilka sposobów. Można skorzystać z bezpłatnej aplikacji mZUS, która dostępna jest na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Należy ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Wniosek także można wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej.

Źródło: Interia
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]