Decyzja GIF! Popularny lek wycofany z obrotu. Należy go zwrócić do apteki

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu popularnego leku na nadciśnienie tętnicze. Powodem są wady jakościowe stwierdzone w niektórych seriach tego medykamentu

Fot. Kraków w Pigułce

Wycofanym produktem jest lek Corsib, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, oraz stabilnej przewlekłej niewydolności serca. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, pod numerem 1/WC/ZW/2024, obejmuje lek w postaci tabletek o stężeniu 2,5 mg, produkowany przez Medreg s.r.o. z Republiki Czeskiej.

Z obrotu wycofana została seria numer 7ME023A (termin ważności: 31.03.2026). Zabroniono również wprowadzenia do obrotu dwóch kolejnych serii o numerach 7ME023A i P28033 (termin ważności do 31.03.2026). Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej podanych serii leku i wynika z troski o bezpieczeństwo osób go stosujących. Ponadto, wyżej wymieniona decyzja rygor natychmiastowej wykonalności.

Osoby, które zakupiły lek Corsib powinny zwrócić go do apteki, a pacjenci stosujący go regularnie powinni skonsultować się z lekarzem, w celu przepisania innych leków.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]