Bank apeluje do klientów! Podaje ważne wskazówki

W sieci każdy może natknąć się na atrakcyjne oferty inwestycyjne, jednak to tylko manipulacja ze strony cyberprzestępców. Przed takimi metodami oszustw ostrzega Alior Bank

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

Przeglądając internet często możemy natknąć się na różnorodne reklamy ofert inwestycyjnych. Należy jednak pamiętać, że im oferta wydaje nam się atrakcyjniejsza, tym większe prawdopodobieństwo, że jest to mechanizm działania oszustów. Przed takimi właśnie ostrzega Alior Bank, który dodatkowo przypomina o zasadach, dzięki którym możemy uniknąć przykrych konsekwencji.

Bank radzi użytkownikom sieci, aby:

  • Nie instalować programów i aplikacji na prośbę osób trzecich. Jak wyjaśnia, tak radzą oszuści podszywający się pod pracowników banków, a najczęściej zachęcają do instalacji takich oprogramowań jak AnyDesk oraz TeamViewer.
  • Nie wykonywać przelewów osobom trzecim. Naszą czujność powinna wzbudzić również sytuacja, w której otrzymaliśmy środki finansowe od osób prywatnych.
  • Samodzielnie weryfikować firmy, których akcje lub kryptowaluty mają być przedmiotem inwestycji. Należy pamiętać, że kryptowaluty często są środkiem wykorzystywanym przez przestępców.
  • Nie udostępniać nikomu swoich danych wrażliwych oraz danych logowania do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej banku,
  • Nie udostępniać kart płatniczych oraz nie przesyłać skanów dowodu osobistego.

Ponadto należy zachować ostrożność podczas rozmowy telefonicznej, w której nasz rozmówca oferuje nam jakąś usługę, podając się za pracownika banku. Rozmówca może pod różnymi pretekstami zachęcać nas do podejmowania różnych kroków. Każdorazowo należy sprawdzić takiego „pracownika” rozłączając się i dzwoniąc na infolinię banku na własną rękę.

Źródło: dobreprogramy.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]