Weekendowe przerwy techniczne w siedmiu bankach! Część usług będzie niedostępna

W najbliższy weekend klienci aż siedmiu instytucji bankowych będą zmagali się z utrudnieniami. Spowodowane jest to pracami serwisowymi, które banki zapowiedziały na kolejne dni

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Przerwy techniczne w ten weekend zapowiedziały BNP Paribas, ING Bank Śląski, Toyota Bank, Santander Bank, Bank Pocztowy, Nest Bank oraz mBank.

 • BNP Paribas – przerwa techniczna rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 22:00 i potrwa do godziny 3:00 w nocy. W tych godzinach niedostępne będą serwisy GOonline Biznes, GOmobile Biznes oraz GOconnect Biznes (Host to Host).
 • ING Bank Śląski – pierwsza przerwa będzie miała miejsce w sobotę (3 lutego), w godzinach 8:00-20:00. Wtedy to niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej. Kolejna przerwa zapowiedziana została na niedzielę (4 lutego) w godzinach 0:00-1:30. W tym czasie klienci mogą mieć utrudnienia z płatnościami online kartami z 3DSecure, aktywowaniem kart (w tym zmianą transakcyjnych, ubezpieczaniem kart i nadawaniem kodów PIN), zamawianiem kart oraz przypisywaniem ich do telefonów w aplikacji ING Mobile, a także dodawaniem ich do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay). Ponadto utrudnione może być korzystanie z terminali płatniczych, bankomatów oraz wpłatomatów. Ponadto, w niedzielę od godziny 7:00 do 7:30 klienci nie będą mieli dostępu do opcji zlecenia oraz odbioru przez bank przelewu ekspresowego (BlueCash).
 • Toyota Bank – długa przerwa będzie miała miejsce od godziny 13:00 w sobotę (3 lutego) do 6:00 rano w poniedziałek (5 lutego). W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia dotyczące działania systemu bankowości elektronicznej. autoryzacji płatności kartami, automatycznego serwisu telefonicznego, a także wyciągów oraz usług szybkich płatności.
 • Santander Bank – prace techniczne odbędą się w niedzielę 94 lutego) od godziny 2:00 do 4:00. Z tego powodu nieczynne będą bankomaty oraz wpłatomaty.
 • Bank Pocztowy – prace serwisowe zapowiedziane zostały na noc z niedzieli na poniedziałek (4/5 lutego), od godziny 22:00 do 2:00 w nocy. Wtedy to mogą wystąpić utrudnienia w dokonywaniu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych.
 • Nest Bank – utrudnienia wystąpią w niedzielę (4 lutego) w godzinach nocnych (0:30-4:00). W tych godzinach klienci nie będą mogli:
  • zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
  • zmienić limitów w bankowości elektronicznej
  • skorzystać z Blika i Visa Mobile
  • potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej
  • zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności
  • zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

  Bank podaje jednak że standardowo będzie można płacić kartą płatniczą, także za pomocą Apple Pay, Google Pay w sklepach stacjonarnych, a także wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów przy użyciu karty płatniczej.

 • mBank – prace serwisowe odbędą się w od godziny 7:00 do 13:00 w najbliższą sobotę. Wtedy to niedostępna będzie usługa eMakler oraz maklerskie aplikacje mobilne.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]