Kto może liczyć na szybszy zwrot podatku? Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole

Standardowo na zwrot podatku trzeba czekać od 45 do 90 dni od momentu złożenia deklaracji, jednak niektórzy mogą skrócić ten czas do maksymalnie 30 dni. W tym celu należy spełnić jeden warunek

Fot. Shutterstock

Według przepisów, termin otrzymania zwrotu podatku zależy od kolejności i sposobu składania deklaracji. Osoby, które złożą deklaracje drogą elektroniczną na zwrot muszą czekać maksymalnie 45 dni, natomiast do 90 dniu muszą czekać osoby, które złożą deklaracje w formie papierowej.

Od dnia dzisiejszego, 15 lutego, Urząd Skarbowy rozpoczyna rozlicznie napływających deklaracji. Jednak złożenie jej już dziś nie przyspieszy terminu otrzymania zwrotu podatku. Jest jednak pewien wyjątek od reguły, a są nimi podatnicy legitymujący się Kartą Dużej Rodziny. Jeżeli rozliczą się oni elektronicznie lub z fiskusem, to na zwrot będą oczekiwać maksymalnie 30 dni.

Należy pamiętać, że aby Urząd Skarbowy uwzględnił priorytet deklaracji, należy w niej zaznaczyć odpowiednie pole, opisane jako „Karta Dużej Rodziny”. Jak zawarto w broszurze informacyjnej Ministerstwa Finansów, w przypadku PIT-37 będzie to poz. 163, w PIT-36 poz. 529. W obu formularzach pola znajdują się na ostatnich stronach deklaracji w pobliżu numeru rachunku, na który ma zostać przelany zwrot podatku.

Źródło: Interia
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]