Uwaga klienci banków! Weekendowe przerwy techniczne i utrudnienia

Jak co tydzień, kilka instytucji bankowych zapowiedziało przerwy techniczne spowodowane pracami serwisowymi. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępnie do niektórych usług

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W nadchodzący weekend klienci pięciu banków muszą liczyć się z utrudnieniami:

  • Santander Bank Polska: przerwa będzie miała miejsce w nocy z piątku na sobotę (16/17 lutego) w godzinach 23:00-7:00. Wtedy to utrudniony będzie dostęp do aplikacji mobilnej, bankowości internetowej oraz Kantoru Santander. Nie będzie ponadto można wykonać przelewów natychmiastowych (Express Elixir, BlueCash), dokonać płatności w sklepach internetowych (Przelew24) czy za pomocą Blika. Standardowo natomiast będą działać bankomaty oraz wpłatomaty.
  • BOŚ Bank: prace serwisowe zostały zapowiedziane na noc z piątku na sobotę, od godziny 22:00 do 2:30. W tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do systemu oraz aplikacji mobilnej BOŚBank24, usługi mojeID oraz TeleBOŚ. Ponadto infolinia będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie.
  • ING Bank Śląski: w niedzielę w godzinach 0:30-2:30 klienci będą mogli mieć problemy z płatnościami kartami w internecie z 3DSecure, aktywowaniem kart, zmianą limitów transakcyjnych, ubezpieczaniem kart oraz nadawaniem kodów PIN, zamawianiem kart płatniczych, przypisaniem kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile oraz dodawaniem kart z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay). Poza tym mogą wystąpić utrudnienia z wykonaniem operacji na rachunku karty kredytowych, a także zaciąganiem pożyczek oraz prowadzeniem procesów sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych. Ponadto w sobotę od godziny 8:00 do 20:00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej.
  • mBank: prace modernizacyjne będą przeprowadzane w niedzielę od godziny 2:30 do 10:00. Wtedy to niemożliwe będzie płacenie kartami za zakupy online, korzystanie z serwisu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej. Nie będzie można również składać żadnych wniosków.
  • VeloBank: w godzinach 0:00-6:00 w niedzielę odbędą się prace serwisowe, które skutkować będą brakiem możliwości zalogowania się do bankowości elektronicznej oraz wykonywania przelewów. Utrudnienia mogą również dotyczyć płatności online kartami.

Źródło: Interia

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]