Zmiany w pogodzie o 180 stopni! Na co powinniśmy się przygotować?

Po znacznym ociepleniu można by się spodziewać, że powoli zbliża się do nas wiosna, jednak nic bardziej mylnego. Po ciepłym piątku czeka nas prawdziwy szok pogodowy

Fot. Pixabay

Piątek stoi pod znakiem małego oraz umiarkowanego zachmurzenia, a także ciepłej temperatury. Na Suwalszczyźnie termometry wskażą maksymalnie 9 stopni Celsjusza, natomiast w województwie lubuskim można spodziewać się aż 17 stopni. W weekend niestety powróci zachmurzenie oraz opady deszczu, jednak dalej będzie w miarę ciepło. Na Suwalszczyźnie temperatura maksymalna wyniesie około 7 stopni, a na Podkarpaciu nawet 13 stopni Celsjusza.

W niedzielę również możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami, a w południowych i centralnych regionach prognozowane są opady deszczu. W województwie podlaskim natomiast wystąpią opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Nizinie Szczecińskiej.

Poniedziałek również przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, a deszcz spodziewany jest w północnych i centralnych częściach Polski. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. We wtorek natomiast na Północy kraju prognozowany jest śnieg. Na Suwalszczyźnie termometry wskażą około 0 stopni Celsjusza, natomiast na Dolnym Śląsku temperatura będzie oscylowała w granicach 6 stopni.

Źródło: TVN Meteo

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]